Символ на традицията, приемствеността и училищния дух!
Учениците от VII клас предадоха училищното знаме на своите по-малки съученици от V клас – вълнуващ момент, който свързва поколенията и напомня, че всяка година оставя своята следа в историята на нашето училище.
Седмокласниците все още не са се разделили с училището. Пред тях предстоят важните изпити от националното външно оценяване. Днес те направиха още една крачка към своето порастване, като повериха знамето на учениците, които ще продължат да пазят и утвърждават традициите на Основно училище „Добри Чинтулов“- гр. Варна.
С гордост и вълнение петокласниците приеха тази отговорност, а в очите на всички присъстващи се четеше едно послание: училищният дух се предава от сърце на сърце и остава жив във всяко следващо поколение.
Пожелаваме на нашите седмокласници увереност, спокойствие и отлични резултати на предстоящите изпити!
А на новите пазители на училищното знаме пожелаваме да го носят с чест, достойнство и любов към училището, което ни събира и вдъхновява.
Публикувано на: 12.06.2026 г.